elektrik malzemeleri çeşitleri

Elektrik Malzemeleri Seçimi Leave a comment

Elektrik Malzemeleri Seçimi ‘nde Uygun Fiyatlı Elektrik Malzemeleri ve Kalitenin Adresi Elektrik Bahçesi

Elektrik günümüzde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Hayatımızda elektrik olmazsa adeta yaşam durur. Gerek evimizde, gerek iş yerimizde neredeyse tüm yaşam alanlarımızda aydınlatmadan enerji üretimine, yaşamı kolaylaştıran ev aletlerinden çok daha kompleks makinelere kadar birçok alanda elektrik kullanılır. Hayatımızın olmazsa olmazı elektriğin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde kullanılabilmesi için sağlam bir donanıma sahip olması gerekir. Elektrikli araçların sağlam donanıma sahip olması için kaliteli ve güvenli bir elektrik aksamı olması önemlidir. Elektrik aksamının sağlıklı ve kaliteli olması ise tasarımında kullanılan elektrik malzemesinin kalitesi ile doğru orantılıdır. Elektrik malzemelerini satın alırken önem verilmesi gereken en önemli kriterler; kaliteli, güvenli ve uygun fiyatlı olmasıdır. Elektrik malzeme fiyatları kalitesine ve kullanım alanına göre değişiklik gösterse de kaliteli ürünleri ve uygun fiyatları ile Star Akım yanınızda! Elektrik malzemeleri ve toptan elektrik malzemeleri modellerini incelemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Enerji ve elektrik malzemeleri sektöründe 20 yılı aşkın tecrübesiyle kullanıcılara hizmet veren Star akım, dünya lideri markaların en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla kullanıcısıyla buluşturur. Geniş ürün yelpazesi ve geniş ürün stokları ile sektörde gözde bir yere sahip olan Elektrik Bahçesi tüm Türkiye’ye kullanıcı beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli ve ekonomik elektrik ürünleri sunar.

Aradığınız Tüm Elektrik Malzemeleri Burada

Elektrik malzemeleri seçimi , kullanım alanına göre aydınlatma araçlarından, kablolara, anahtar ve prizlerden güvenlik araçlarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Sitemizde aradığınız tüm elektrik malzemelerini hem kaliteli ve güvenli hem de uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Yüksek akım devrelerinde kullanılan, uzaktan kontrol edebileceğiniz açık kontakları kapatabileceğiniz, kaplı kontakları açabileceğiniz kontaktör çeşitleri, kısa devre ve aşırı akım gibi durumlarda elektrik devrelerinin zarar görmemesini sağlayan şalter; elektrik devresi hazırlarken mutlaka ihtiyaç duyacağınız 16A ve 25A otomatlar, her türlü amper ölçülerinde sigorta çeşitlerini sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir arıza durumunda yangın çıkmasını engellemek için elektrik akımını muhafaza edebilecek sigorta kutusu çeşitleri hem kalitesi hem de uygun fiyatları ile sitemizde yerini alır.

Bir yapının devresini kurarken mutlaka kullanmanız gereken malzemeler, zaman saati ve zaman sayacıdır. Zaman saati, ayarladığınız süre içerisinde elektrik devresine elektrik veren malzemedir. Zaman sayacı ise elektrik verildiği andan itibaren ne kadar Watt harcandığını tespit eder. Ayrıca elektrik tesisatında oluşacak aşırı akım ve kısa devre gibi olaylar karşısında elektrik tesisatını korumaya alan kısa devre açma özelliği olan elektromekanik koruma elemanı kullanılmalıdır. Motor koruma şalterini ve elektrik akımının şiddetini ve gerilimini doğru bir şekilde ölçmek için trafo olarak adlandırılan transformatörü elektrik tesisatının mutlaka kurulması gerekir.

Yüksek katlı bir yapının elektrik tesisatı kurulumu aşamasında ihtiyacınız olan ürünlerden biri olan merdiven otomatiği, aydınlatma tesisatının bir veya birden çok noktadan çalıştırmanızı sağlar. Bu tarz bir projede ihtiyacınız olan diğer ürünler ise armatür çeşitleridir. Aradığınız tüm elektrik malzemelerini bulabileceğiniz sitemizde; Etanj Armatür, Tavan Armatür, Floresan Armatür, Bant Armatür çeşitlerini uygun armatür fiyatları ile satın alabilirsiniz.

Elektrik Tesisat Kabloları

Bir elektrik tesisatı kurulumu sırasında en fazla ihtiyaç duyacağınız malzeme şüphesiz ki kablolardır. Kablolar tesisatınız da elektrik akımını iletilmesini ve dağıtılmasını sağlar. Tesisatınızın yapısına göre kablo çeşitleri bulunur. Tesisatınızın sorunsuz bir şekilde çalışması için doğru kabloların doğru projede kullanılması gerekir. Yerli üretim olan ve kalitesi ile öncü bir marka olan Hes Kablo çeşitlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Ayrıca birkaç kat koruyucu madde ile sarılarak elektriksel parazit oluşmasını engelleyen, fiber ışıkların iletilmesini sağlayan fiber optik kablo, ince bakır tellerin PVC kılıf ile kaplanarak üretilen ve bakır tellerin aralarında PVC dolgu bulunan TTR kablo çeşitleri de sitemizde yerini alır.

Bunlara ek olarak güçlü internet trafiğinde oldukça fazla kullanılan Cat6 kablo, dijital görüntü alınmasını sağlayan DVİ Kablo ve tüm uydu sistemleri, anten ve telefon sistemleri kurulumlarında ihtiyacınız olan uydu kablosu, anten kablosu ve telefon kablosu çeşitleri de sitemiz de satışa sunulur. Elektrik tesisatı panosu hazırlarken kullanmanız gereken NYA kablo çeşitleri ve tabii ki elektrik tesisatı kurulumu sırasında tüm kabloları gizlemek için ihtiyacınız olan kablo kanalı ihtiyacınızı da sitemizden karşılayabilirsiniz. Unutmayalım ki tesisat kabloları da elektrik malzemeleri seçimi aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biridir.

Anahtar Priz Modelleri

Bir elektrik sistemi kurarken ihtiyacınız olan diğer önemli malzeme ise aydınlatma sistemdir. Aydınlatma sisteminde kullanacağınız duy çeşitleri, anahtar ve priz modelleri kaliteli markaları ve uygun fiyatları ile sitemizde satışa sunulur. Yıllardır elektrik malzemesi üretimi ile öncü markalardan olan Legrand, Cata, Osram, Mutlusan ve Viko marka ürünleri bulabilmeniz mümkün. Aydınlatma sisteminiz için sektörün en geniş bir ürün yelpazesine sahip olan sitemizde rustik ampul, E10 ampul, sarı ışık, beyaz ışık ve mavi ışık ampuller, floresan, ampul çeşitlerini bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizde onlarca duy çeşidinden, E27 duy ve E14 Duy çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Sitemizde bulabileceğiniz diğer anahtar ve priz çeşitleri ise, gerilim bölmek için kullanılan dimmer anahtar, elektrik devresinde ki akımı kesmek için komütatör anahtar ve aynı ışığı farklı yerlerden kullanmak için vavien anahtar tesisatında kullanabilmeniz için vavien anahtar çeşitleridir. Aydınlatma sektörünün öncülerinden olan Viko markasının en kaliteli ürünleri olan Viko priz, Viko anahtar, Viko Karre priz, modelleri , Viko anahtar priz ve Viko priz modelleri sitemizde uygun fiyatlarla satışa sunulur. Ekonomik olan Viko priz fiyatlarını inceleyerek dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Aradığınız Driver ve Trafo Modelleri En ucuza Elektrik Bahçesi’nde

Aradığınız tüm elektrik malzemelerini tek bir sayfada bulabileceğiniz sitemizde elektriksel bir makinenin gücünü hesaplayabilmenizi sağlayan mekanik sistemi yer alır. Ayrıca, elektrik motorları kontrol sürücülerinde 3 faz bulunan driver3 modellerini elektrik enerjisini depolamaya yarayan iki uçlu devre elemanı olan kondansatör çeşitleri ve yalıtım hatasından meydana gelebilecek hasarları önlemek için kullanılan kaçak akım rölesi çeşitlerini de sitemizden bulabilirsiniz.

Bir elektrik tesisatı projesinde tüm elektrik tesisatının kontrol noktası bulunur. Elektrik panosu bir elektrik tesisatının olmazsa olmazdır. Sabit ve çekmeceli tip olarak iki çeşidi bulunan elektrik pano çeşitleri sitemizde satışa sunulan bir diğer elektrik ürünleridir. Elektrik panosu içerisinde yer alan akımölçer ve elektrik akışını dengelemek için kullanılması gereken akım trafosu, yapı içerisinde giden elektriği ölçmek için elektrik sayacı ve herhangi bir tehlike anında elektrik devresini kontrol etmek için kullanılan elektrik anahtarı çeşitleri arasından ihtiyacınıza ve beklentilerinize uygun modelleri en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bir elektrik panosu hazırlarken ihtiyaç duyacağınız tüm elektrik malzemelerini sitemizden temin edebilirsiniz. Elektrik malzemeleri seçimi veriminde Kaliteli Trafo ve Sürücü de önem arz etmektedir.

Bahçe Aydınlatma Trend Parçalar

Yapı içi elektrik tesisatı kadar bahçe aydınlatma tesisatı da yaşam alanlarının dekorasyonunda önemli rol oynar. Ev içindeki doğru tesisat ve doğru ışıklandırma ile hayat kalitesi ve sağlıklı bir yaşam alanı için oldukça önemlidir. Aynı şekilde dış mekânlarda özellikle bahçe dekorasyonunda uygulanan kaliteli bir tesisat sistemi ve uygun ışıklandırma sistemi hem dış mekânlara hoş bir dokunuş getirir hem de yaşam kalitesinde artış sağlar. Bahçe elektrik ve aydınlatma tesisatınızda kullanılan bahçe malzemeleri kalitesi diğer bütün tesisat malzemeleri gibi oldukça önemlidir. Bahçe aydınlatmalarınızı yaparken bahçe düzenine ve bahçe mobilya malzemelerine uygun spot ışıklar, aplik ve aplik modelleri tercih edebilirsiniz. Apliklerinizin için kullanacağınız rustik ampuller bahçe ışıklandırmanızı daha şık bir hale getirmenizi sağlayabilir. Bahçe ve dış mekân ışıklandırmanız için wallwasher teknolojisi adı verilen Led ışıklandırma kullanarak bahçenizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz farklı mevsimler için bahçenize ısıtma ve soğutma sistemleri kurabilirsiniz. Yazın sıcak günlerinde serinlemek için bir vantilatör veya soğuk kış günlerinde bahçenizde vakit geçirmek için bahçenize bir elektrikli ısıtıcı koyabilirsiniz. Bahçenizi daha farklı ve daha güzel bir hale getirmek için aradığınız tüm elektrik malzemeleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Güvenliğe Dair Aradıklarınız

İster ev ister iş yerinde huzurlu bir ortam için aranan en önemli özellik güvenliktir. Yaşam alanlarında ortaya çıkabilecek olası hırsızlık, yangın ve doğal afetler gibi olumsuz olaylar için kişilerin kendini güvende hissetmesi çok önemlidir. Alınması gereken güvenlik önlemlerinin sağlıklı olması için en önemli kural, kullanılan elektrik tesisatının sağlamlığıdır. Güvenlik sisteminde mutlaka olması gereken malzemelerden en önemlisi en ufak bir hareketi bir algılayabilen hareket sensörüdür. Bina girişinin güvenliği için kolay iletişim kurmayı sağlayan görüntülü diafon mutlaka olmalıdır. Yaşam alanlarında tam bir huzur ve güvenlik için sitemizde yer alan dedektör çeşitleri, sensör çeşitleri ve görüntülü diafon fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir yangın felaketi yaşamamak için yapı içerisinde mutlaka duman dedektörü bulunması gerekir. Doğalgaz kaçağına maruz kalmamanız için bina içerisine gaz dedektörü taktırmanız önemlidir. Olası ufak tefek aksilikler için mutlaka yanı başınızda bulunması gereken el feneri ve ışıldak çeşitleri için de sitemizi inceleyebilirsiniz.

Yaşam Alanınızın Tüm İhtiyaçları

Elektrik ve elektrik malzemeleri seçimi yaşamın her alanında kullanılan önemli araçlardır. İster profesyonel bir elektrikçi olun ister sadece bireysel ihtiyaçlarınız için amatör bir elektrikçi, ufak tefek elektrik malzemelerine ve el aletlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz tüm el aletlerini sitemizi inceleyerek hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

El aletleri kategorisinde, matkaptan, vidalamaya, kırıcı deliciden tornavidaya, pense vida, gibi binlerce ürün çeşidi bulunur. Knipex pense ve ayarlı pense, kerpeten çeşitleri, kurbağacık anahtar, kontrol kalemi, düz ve yıldız tornavida ve tornavida seti en çok kullanılan el aletleri arasındadır. Ayrıca, sunta vidası, çelik vida ve ahşap vidası ve her boyuta uygun klemens çeşitleri gibi onlarca ürün sitemizde yer alır. Bunun yanı sıra el aletleri kategorimizde profesyoneller için profesyonel el aletleri de bulunur. Kullanıcı dostu Bosch el aletleri ve kırıcı delici olarak kullanabileceğiniz GS H modelini uygun fiyatlarla sitemizden satın alabilirsiniz. El aletleriniz için yedek parçalara da yer veren sitemizde matkabınız için, kullanım alanınıza uygun matkap ucu ve kademeli matkap ucu çeşitleri de satışa sunulur.

El aletleri ve tüm elektrik malzemelerinin yanı sıra, uydu alıcıları ve uydu sistemleri de sitemizde! Son model teknolojiye uyarlı uydu alıcısı fiyatlarını inceleyebilir, yaşam alanlarınızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Ayrıca ısıtma ve soğutma sistemleri konusunda da sitemizden yardım alabilir, yazın sıcağından kışın soğuğundan kendinizi ve ailenizi koruyabilirsiniz.

Yazın sıcak günlerinde en çok ihtiyaç duyulan soğutma sistemleri olan ev tipi vantilatör ya da sanayi tipi vantilatör çeşitleri ile hem iş hem de evinizde serin havanın keyfini sürebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi soğutma sistemi ve vantilatör üretici markalarından biri olan Raks marka vantilatör ürünleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Sitemizde ki vantilatör çeşitleri ve vantilatör fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca soğuk kış günlerinde de ihtiyacınız olan elektrikli ısıtıcı modelleri de sitemizde yerini alır. Dilerseniz termostatlı dilerseniz düz model olan elektrikli ısıtıcı modelleri arasından isteğinizi seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir